Ferrovanadi 80% 10~50mm Descripció
| Marca | Composicions químiques (%) | ||||||
| V | C | Si | P | S | Al | Mn | |
| Menor o igual a | |||||||
| FeV40-A | 38.0~45.0 | 0.60 | 2.0 | 0.08 | 0.06 | 1.5 | --- |
| FeV40-B | 38.0~45.0 | 0.80 | 3.0 | 0.15 | 0.10 | 2.0 | --- |
| FeV50-A | 48.0~55.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | --- |
| FeV50-B | 48.0~55.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | --- |
| FbV60-A | 58.0~65.0 | 0.40 | 2.0 | 0.06 | 0.04 | 1.5 | --- |
| FeV60-B | 58.0~65.0 | 0.60 | 2.5 | 0.10 | 0.05 | 2.0 | --- |
| FbV80-A | 78.0~82.0 | 0.15 | 1.5 | 0.05 | 0.04 | 1.5 | 0.50 |
| FbV80-B | 78.0~82.0 | 0.20 | 1.5 | 0.06 | 0.05 | 2.0 | 0.50 |
El ferrovanadi s'utilitza principalment per fondre acer aliat. Per exemple, s'utilitza àmpliament en acer de molla, acer de coixinets i ferro colat. El ferrovanadi conté més del 50% de vanadi i es refina en un forn elèctric. Diversos compostos de vanadi s'utilitzen àmpliament com a catalitzadors a la indústria química.
L'acer estructural que conté vanadi s'utilitza àmpliament a la indústria de l'aviació, la indústria del tractor i la indústria del transport ferroviari. L'acer al vanadi també s'utilitza per fer molles i molles. El contingut de vanadi en l'acer d'eina d'alta qualitat pot arribar a més del 2%. La presència de vanadi millora el rendiment de tall de l'acer i assegura l'estabilitat de l'estructura a altes temperatures.
La raó per la qual el vanadi s'utilitza tan àmpliament a la indústria siderúrgica és que el vanadi pot formar carburs estables amb carboni a l'acer, que poden refinar l'estructura i els grans de l'acer i augmentar la temperatura a la qual s'engreixen els grans. Per tant, afegir una petita quantitat de vanadi a l'acer pot millorar significativament el rendiment de l'acer, millorant considerablement la força, la duresa, la resistència al desgast, la capacitat de suportar les càrregues d'impacte i la resistència a la corrosió de l'acer.
ferro vanadi 60%

Fev50%


Preguntes freqüents
P: Accepteu OEM?
R: Sí, podem fer OEM.
P: Quin és el MOQ de la comanda de prova?
R: El MOQ varia per a diferents productes. Si us plau, poseu-vos en contacte amb nosaltres per entendre. Podem oferir els millors suggeriments i solucions segons la vostra condició.
P: Quines són les condicions de pagament?
R: Normalment T/T, però L/C, Western Union, etc. estan disponibles per a nosaltres.
P: Quant de temps és el termini de lliurament?
R: El termini de lliurament es determinarà segons la quantitat de la comanda.
Etiquetes populars: ferrovanadi, fabricants i proveïdors de ferrovanadi de la Xina








